Oyun Bilgisayarı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
26
Temmuz

Eskiden konu oyun olunca masaüstü bilgisayarların eline su dökülmezdi. Ancak yeni trend mobilite. Dizüstü bilgisayar pazarı artık çok daha aktif şekilde çalışıyor. Öyle ki önceleri dizüstü bilgisayar satın almak isteyen kullanıcılar, satın aldıkları cihazda oyun oynayabilecekleri konusunda ciddi endişeler taşıyorlardı. Ancak bugün öylesi tedirginlikler ortadan kalktı ve şimdi bu taşınabilir cihazlar, gösterdikleri yüksek performansla tüm oyunları dize getirebiliyorlar.

Her bilgisayar ile, belli seviyedeki oyunları sağlıklı bir şekilde oynamak mümkün. Ancak son zamanlarda çıkan ve birçok kişiye “Bilgisayarım, bu oyunu kaldırır mı?” sorularını sorduran bazı oyunlar mevcut. Dolayısı ile, bu gibi oyunları en iyi çözünürlükte ve olabilecek en sağlıklı özellikler ile oynamak için bir oyun bilgisayarına ihtiyacınız olacaktır. Örneğin, birçok kişinin GTA 5 (GTA V) oyununu en iyi görüntü ile oynamak istediği aşikâr. Ancak normal seviyede özelliklere sahip olan bir bilgisayar ile, bu gibi yeni oyunları tam performans ile oynamak maalesef mümkün görünmüyor.

Oyun bilgisayarı satın alırken, ilgili bilgisayarın özellikle; RAM, işlemci ve ekran kartı gibi donanımsal özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin, yeni nesil bir Intel işlemci ile, NVIDIA’nın yeni çıkan ekran kartlarını kullanarak, “hızlı hareket” isteyen birçok oyunu rahat bir şekilde oynayabilmektesiniz. Ayrıca SSD tercihi yapmanız, oyunların açılma süresini hızlandıracaktır. Performans için bilhassa, “işlemci” ve “ekran kartı”nın oldukça önemli olduğunu da unutmamalısınız.

Bilen Notebook Servisi olarak Türkiye’nin her yerinde size en yakın teknik servis olarak hizmet vermekteyiz. Hizmetimizden yararlanmak ve bize ulaşmak için Bilen Notebook Teknik Servis Merkezine Servis Talebinde bulunarak  online destek ve yardım alabileceğiniz gibi, Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo gönderi hizmetinden faydalanarak, arızalı cihazınızı onarım yapılmak üzere gönderebilirsiniz.

Sizi yormayan mükemmel bir servis deneyimi!

Daha hızlı, daha ekonomik ve daha profesyonel bir servis deneyimi için...

Call Now Button