Monster Notebook Yeni Modellerini Tanıttı
12
Kasım

Türkiye’nin oyun bilgisayarı markası Monster Notebook, 8. nesil Intel işlemcili 5 yeni modelinin tanıtımını gerçekleştirdi. Yenilenen tasarıma sahip modellerden Abra A5 V13.1’de Intel’in 8. nesil Core i5-8300H işlemcisi ve 4GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX1050 grafik kartı kullanıldı.

Monster Notebook, toplantıda 8’inci nesil Intel işlemcili, 2 farklı tasarıma sahip 5 modelini sergiledi. Yenilenen tasarıma sahip modellerden Abra A5 V13.1’de Intel’in 8. nesil Core i5-8300H işlemcisi ve 4GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX1050 grafik kartı kullanıldı.

Abra A5 V13.2 modelinde ise Core i7-8750H işlemci ve 4GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX1050 ekran kartı tercih edildi. Abra serisinden yeni nesil Coffe Lake işlemcilere ve yeni bir görünüme terfi eden Abra A5 V13.4 tanıtımı yapılan diğer bir model oldu. Monster bu modelinde Core i7-8750H işlemci ve 4GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX1050 Ti grafik kartı kullandı.

Markanın tanıttığı diğer iki model ise daha önce hiç bir yerde gösterilmemiş ince tasarımlarıyla dikkati çekiyor. Abra A5 V14.1 modeli, Core i7-8750H işlemci ve 4GB GDDR5 nVIDIA GeForce GTX1050 Ti grafik kartı konfigürasyonuna sahip.

Tulpar T5 V18.1 modelinin ise 2 santimetre kalınlığında ve 2,1 kilogram ağırlığındaki gövdesine Core i7-8750H işlemci ve 6GB GDDR5 NVIDIA GeForce GTX1060 grafik kartı sığdırıldı.

Monster Notebook Genel Müdürü İlhan Yılmaz, “Önümüzde gidecek çok yol var. İş birliklerimiz çok hızlı ilerliyor. Türkiye dışında Dubai ofisi aracılığıyla Orta Doğu ve Arap yarımadasında faaliyetlerimiz devam ediyor. Bu sene veya gelecek sene Avrupa’da da bir noktada faaliyetlere başlama düşüncemiz var. 10’a yakın ülkede marka tescilleriyle ilgili çalışmalar yapıyoruz.” dedi.

Monster Notebook Kurumsal İletişim Müdürü Kayra Keri Küpçü ise Monster’in bir Türk markası olduğunu vurgulayarak, “Modellerimizin isimleri Semruk, Tulpar, Markut, Huma ve Abra. Bunlar Türk mitolojisindeki güçlü canavarların isimleri. Bizde bir Türk markası olarak Türk mitolojisindeki canavarların isimlerini tercih ettik.” diye konuştu.

Bilen Notebook Servisi Türkiye’nin her yerinde ücretsiz kargo hizmetiyle size en yakın teknik servis sloganıyla  hizmet vermektedir. Garanti süresi bitmiş veya garanti dışı kalmış Monster notebooklarınız için özel Monster Servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Online destek ve yardım alabileceğiniz gibi, Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo gönder hizmetinden faydalanarak, arızalı cihazınızı onarım yapılmak üzere gönderebilirsiniz.

Sizi yormayan mükemmel bir servis deneyimi!

Daha hızlı, daha ekonomik ve daha profesyonel bir servis deneyimi için...

Call Now Button