Hard Disk Tamiri
27
Kasım

Geniş hafıza kapasiteleri ve kompakt tasarımlarıyla hard diskler, çok sayıda kişinin veri muhafaza etmek için tercih ediliyor. Dayanıklı bir yapıya sahip olsalar da markası ya da modeli ne olursa olsun tüm hard disklerde çeşitli arızaların meydana gelmesi mümkün. Bazen fiziksel bazen de yazılım sorunları hatta virüsler dahi hard diskte depolanan verilere erişmenizi engelleyebilir.

Hard disklerde sık olarak karşılaştığımız sorunlar kafa vurma, yüksek voltaj elektriksel akım, disk kart arızası, sıvı teması, raw formatına dönüşme gibi problemler sık yaşanmaktadır.

Hard disklerde meydana gelen arızanın giderilmesi ya da bir başka deyişle hard diskin onarımı ise farklı bir hizmet alanıdır. Yaptığımız çalışma sadece kırılmış, bozulmuş ya da virüs bulaşmış olan aygıttan verilerin kurtarılması ve yeni bir aygıta aktarılmasıdır. Elbette verilere bulaşmış olan virüs de temizlenir. Yeni hard disk kullanıma hazır ve güvenli bir şekilde adresinize ulaştırılır.

Aygıtta meydana gelen arızaya ve bu arızanın verileri ne oranda etkilediğine bağlı olarak, hard diskten verilerin % kaç oranında kurtarıldığı da değişir. Genellikle verilerin çok büyük bir bölümünü yeniden erişilebilir kılmaktayız. Ancak kırılmış ve verilerin saklandığı çip bölümün zarar görmüş olduğu aygıtlardan kurtarılacak veri sayısı daha az olabilir.

Hard disk veri kurtarma (data recovery) asla hata kabul etmeyen bir çalışmadır. Bu nedenle sadece profesyonel ekipler tarafından aygıta müdahale edilmesi gerekir. Markası ya da hafıza kapasitesi ne olursa olsun tüm aygıtlar için veri kurtarma çalışmasını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Düşme ya da darbe sonucunda çalışmayan hard diskler için de firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Bilen Notebook Servisi Türkiye’nin her yerinde ücretsiz kargo hizmetiyle size en yakın teknik servis sloganıyla  hizmet vermektedir. Garanti süresi bitmiş veya garanti dışı kalmış laptop veya notebook için özel Bilgisayar Servisi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Online destek ve yardım alabileceğiniz gibi, Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo gönder hizmetinden faydalanarak, arızalı cihazınızı onarım yapılmak üzere gönderebilirsiniz.

Sizi yormayan mükemmel bir servis deneyimi!

Daha hızlı, daha ekonomik ve daha profesyonel bir servis deneyimi için...

Call Now Button