Bilgisayar Tamircisi
07
Mart

Bilgisayarınızı Kime Teslim Ettiğiniz Önemlidir!

Bilgisayar tamirciliği maalesef ülkemizde bilgisayar mühendisleri ya da yüksek okul mezunları tarafından değil, bilgisayardan biraz anlayan her türlü şahıs tarafından icra edilmektedir. Format atabilen, genel donanım ve yazılım bilgisi kullanım düzeyinde olan bir çok kişi, bilgisayar tamirciliği adı altında para kazanmak için yeterli onarım yapmadan, yedek almadan veya çoğu zaman yanlış onarımlar yaparak cihazı daha da sıkıntılı hale getirmektedir.

Bilgisayarınızı kime teslim ettiğiniz önemlidir! Özellikle bu bir iş bilgisayarıysa daha da önemlidir. Bilgisayarınız garanti kapsamındaysa sorun yok tüm işlemleri yetkili servis ile halledebilirsiniz. Peki garanti kapsamı dışında ki bilgisayarınızı servis ücreti anlamında daha uygun olsun diye özel bir teknik servise vermek istediğiniz de servis seçimi yaparken yeterli araştırma yapıyor musunuz? Cihazınızı teslim ettiğiniz kişi ve kurumların yeterliliklerini biliyor musunuz?

Özel teknik servisler genel de birden çok bilgisayar markasına hizmet sağlamaktadır. Örneğin; Apple, Dell, Hp, Acer, Asus, Lenovo, MSI veya Toshiba gibi markaların tümüne veya bir çoğuna bakım onarım ve servis hizmeti sağlar. Yetkili servisler ise ilgili bir tek markanın bakım ve onarımını yapmaktadır. Dünya üzerinde yaklaşık 60 bilgisayar markası vardır.  En bilinen ve 2018 yılında en çok tercih edilen bilgisayarlar markaları sırasıyla; Lenovo, HP, Dell, Acer, Asus, Monster, Apple, Toshiba, MSI ve Samsung’dur.

Cihazınızı onarmak için yetkili servis arıyorsanız kesinlikle ilgili markanın resmi web sitesini ziyaret edin! Örneğin;  Dell marka cihazınız için dell.com.tr adresini, Lenovo marka bilgisayarınız için lenovo.com.tr adresini ziyaret etmeniz gerekir.

Özel Bilgisayar Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Web sitesini inceleyip, iletişim bölümünde telefon ve adres bilgilerinin doğru bir şekilde yer aldığından emin olun!
  • Servis hakkında bilgi veren bir web sayfası olmasına ve sitenin güven verip vermediğine dikkat edin!
  • Sunulan hizmetin garantili olmasına dikkat edin!
  • Servis sitesi sizi yanıltmak için sanki yetkili servis veya markanın kendisi gibi isimler ve marka görselleri kullanmış olabilir, bu nedenle işletmenin tam adını öğrenip, işletme hakkında Google’da arama yaparak hakkında şikayet ve kötü yorumlar olup olmadığını araştırın!
  • İnternette araştırma yaparken Google yorumlarını kullanabilir veya sikayetvar.com, ekşi vb ortamlarda işletme hakkında yapılmış yorumları inceleyebilirsiniz. Sizden daha önce tecrübe edinmiş bir kullanıcı muhakkak deneyimlerini paylaşmıştır.
  • Bilgisayarınızı servise vermeden önce içinde önemli bilgiler varsa kesinlikle yedeğini alın!

Bilgisayarınızı Servise Teslim Ederken Nelere Dikkat Etmeli?

  • Bilgisayarınızı servise teslim ederken üzerinde ürün bilgisayar seri numaranız ve servis koşullarının bulunduğu ürün teslim formunu kesinlikle isteyin!
  • Yapılacak olan arıza tespitinin ücretli mi yoksa ücretsiz mi olduğunu sorun. Arıza tespitinden sonra sizin arıza ve fiyat hakkında bilgilendirilmeniz ve siz onay vermeden onarım yapılmayacağı konusunda teyitleşin!
  • Servis ücretinin yüksek olduğunu düşünürseniz servisten aldığınız bilgilerle yapılacak işleme göre maliyeti araştırarak karşılaştırın!
  • Bilgisayarınızı teslim alırken cihazda yapılan işlemlerin yer aldığı bilgilendirme formu, fatura veya makbuzu isteyin!

Bilen Servis Merkezine Servis Talebinde bulunarak  online destek ve yardım alabileceğiniz gibi Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo gönderi hizmetinden faydalanarak arızalı notebook (laptop), tablet, bilgisayar ve telefonlarınızı onarım yapılmak üzere gönderebilirsiniz.

 

Sizi yormayan mükemmel bir servis deneyimi!

Daha hızlı, daha ekonomik ve daha profesyonel bir servis deneyimi için...

Call Now Button